عضویت در سایت ورود

Login

نام كاربري
رمز عبور
ياداوري
بازيابي رمز عبور!
بازيابي نام كاربري!

عضویت در سایت

فيلدهاي ضروري *
نام
نام كاربري
رمز عبور
Verify password
ايميل
Verify email

هفت سین رهــایی از استرس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

همه انسـان ها در زندگی شان، سطوح مختلفی از استرس را تجربه می کنند. جـالب است بدانید که   سطوح قابل قبولی از استرس برای این که در زندگی، کار و مسئولیت هایمان موفق باشیم، لازم است.
در این جا راهکارهایی به شما ارائه می شود که کمک می کند تا به نحو موثرتری بر استرس خود غلبه کنید.

1-    سر تر از همه نباشید
خیلی تلاش نکنید که کامل باشید و از دیگران نیز انتظار کامل بودن نداشته باشید؛ زیرا این انتظار سطح استرس شما را افزایش می دهد. اگر در کاری به کمک نیاز دارید، از دیگران به خصوص خانواده تان درخواست کمک کنید.
2-     ساعات خواب تان را منظم کنید
داشتن خواب کافی، ذهن و بدن شما را در بهترین حالت حفظ می کند و به بهترین شکل شما را برای مقابله با هر عامل استرس آور منفی تجهیز می کند.
3-     سرحال و سرزنده باشید
پادزهر طبیعی بدن در مواجهه با استرس، تن آرامی نامیده می شود. تن آرامی با اضطراب مقابله می کند و در شما احساس آرامش و بهزیستی برقرار می سازد. برای احساس تن آرامی باید برای چند لحظه، حواس ذهن تان را پرت کنید.
علاوه بر تمرین تن آرامی، فعالیت های لذت بخشی مثل مطالعه یک کتاب الهام بخش، زمان گذاشتن برای تفریح یا بودن در کنار دوستان و... تاثیر قابل توجهی در آرامش شما خواهد داشت.
4-     سوخت مورد نیاز بدن تان را تامین کنید
انجام تمرینات ورزشی منظم می تواند در مدیریت استرس به شما کمک کند. هم چنین تغذیه مناسب برای کمک به بدن در تامین سوخت مورد نیاز به منظور داشتن کارکرد عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در شرایط پر استرس بدن بیش از هر چیز به ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد.
5-     سلامت روان در سایه خوش بینی افکار و عقاید شما در نوع نگاه تان به دنیا تاثیر می گذارد.
افکار و عقاید شما در نوع نگاه تان به دنیا تاثیر می گذارد. مقدار بهینه ای از خوش بینی به شما کمک می کند بهترین واکنش را در موقعیت های پراسترس داشته باشید بنابراین برای برخورداری از سلامت روحی و روانی به توانایی های خودتان و احتمال موفقیت تان، خوش بین باشید.


6-     سازش با مشکلات ممنوع!
آموختن مهارت حل مشکلات روزمره به شما احساس کنترل می دهد در حالی که فرار از مشکلات و پاک کردن صورت مسئله در شما احساس نداشتن کنترل و در نتیجه استرس بیشتر ایجاد می کند. مهارت های خود را برای بررسی دقیق یک مسئله، شکل دادن انتخاب ها و به کار بردن یک عمل برای راه حل ارتقا بخشید. احساس توانایی برای حل مشکلات کوچک در شما احساس اطمینان درونی ایجاد می کند و با اعتماد به نفس بیشتری در موقعیت های استرس آور از خود واکنش نشان می دهید.
7-     سمت خدا
اما فارغ از همه راه هایی که اشاره شد آن چه می تواند دل و جان آدمی را به آرامش واقعی برساند ذکر پروردگار هستی است. «الا بذکرا... تطمئن القلوب»
توکل به خدا یکی از راه های کاهش استرس است. وقتی انسان یاد خدا را دردل خود زنده نگه دارد و ارتباط روحی و معنوی بین خود و خدا برقرار کند، به آرامشی عمیق همراه با خشنودی می رسد و با توکل به خدا از هرگونه استرس و فشار روانی رها می شود.
(هسته مشاوره منطقه 13)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: Home مطالب آموزشی موفقیت هفت سین رهــایی از استرس